Зелений туризм в Україні

Погода в Міжгір`ї

Зелений туризм в Україні

Зелений туризм в Україні

Зелений туризм в Україні, або іншими словами екотуризм аймає важливе місце серед інших видів туризму, і важливе тому що він пов’язаний з природою. Україна багата на чудові природні куточки, м’який та унікальний клімат, природні заповідники, унікальне розмаїття ландшафту та природніх багатств. Гори, ліси, річки, моря – це унікальна природна спадщина, яка дарує Україні величезний туристично-рекреаційний потенціал. Зберігаючи природу країни та розвиваючи зелений туризм ми робимо неоціненний внесок у здоров’я нації. Адже відпочинок на тлі природи в екологічно чистому середовищі – має найбільшу користь для організму людини. Один з найперспективніших аспектів для розвитку зеленого туризму — це сімейний відпочинок. Неможливо недооцінювати культурно розвиваючу користь для дитини – похід у ліс або гори, знаходження у природньому середовищі, наближення до живої природи. Все це не тільки корисно для здоров’я дитини, а й формує у дитячий свідомості дбайливе ставлення до рослинного та тваринного світу України.

Зелений туризм в Україні

Розвиток зеленого туризму в Україні дозволить не тільки розвивати рекреаційно оздоровчі комплекси, а й приваблюючи туристів з усього світу вкладати кошти у природоохоронні заходи, збереження рідких видів рослин тварин та природніх заповідників, щоб кожне покоління українців насолоджувалось унікальною природньою спадщиною!

Сільський зелений туризм в Україні приваблює своєю самобутністю та побутом. Багатьох приваблює вивчення місцевих культур та традицій, історична та архітектурна спадщина. В кожній області та районі є багато своїх відмінностей. Починаючи від побуту та оформлення своїх будинків, закінчуючи різновидами ремесла. Іще важливим є принциповий підхід жителів невеликих сіл, так званий домашній взірець, коли вся їжа готується з домашніх продуктів, коли кругом тільки чисті мінеральні джерела води.

Зелений туризм в Україні

Екотуризм в Україні може стати візитною карткою нашої держави. Для цього потрібна реальна підтримка держави, справжня програма стійкого розвитку, де будуть прийматися відповідні політичні кроки, фінансова підтримка та залученням інвесторів. Зелений туризм в Україні може сприяти вирішенню багатьох проблем, пов’язаних з частковим занепадом навколишнього середовища, бо природні багатства нашої країни потребують догляду і поважного ставлення заради їх збереження. Також це збільшення занятості серед сільського населення, враховуючи що народ трудолюбивий та гостинний і самотужки розвиває туристичну сферу. Важливо сприяти розвитку экотуризму, проводити освітні роз’яснення про важливість збереження природніх багатств України, збільшувати інформативність серед суспільства, надавати доступ до екологічної ситуації.

Стимулюючи розвиток інфраструктури, необхідно паралельно слідкувати за цілісністю екосистеми. Бо головна суть зеленого туризму – це збереження природного потенціалу, за рахунок залучення державного та людського ресурсу. Вкладаючи кошти в зелений туризм, розвиваючи соціальні програми по підтримці малого та середнього бізнесу в галузі зеленого туризму держава може створити унікальну ситуацію – коли захист довкілля може бути не тільки корисним а й вигідним. Приклади інших держав, що мають навіть менші природні багатства, говорять про те, що така схема працює дуже успішно. Головне щоб держава зрозуміла – розвивати екотуризм в Україні важливо та необхідно. Заохочення до цього малого та середнього бізнесу не тільки збережуть природні надбання а й дозволять залучити іноземних гостей, та вивести державу на світовий рівень у галузі зеленого туризму.

Вкладаючи кошти у такий вид відпочинку ми не тільки розвиваємо природоохоронний комплекс держави, а й сприяємо заглибленню людей у культурно природню спадщину, та знайомство з культурою та побутом різних регіонів нашої прекрасної країни.